O przedszkolu

Samorządowe Przedszkole nr 87 „Lajkonik” znajduje się w wolnostojącym jednopiętrowym budynku otoczonym ogrodem z dużym placem zabaw, na terenie Dzielnicy XII. W przedszkolu mieści się 5 przestronnych, bogato wyposażonych sal dydaktycznych, 4 z nich z bezpośrednim dostępem do sanitariatów.  

Bardzo dużą wagę przykładamy w naszym przedszkolu do urozmaiconego, prawidłowego żywienia dzieci zgodnego z normami ilościowymi i jakościowymi. Smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci są przygotowywane w kuchni przedszkolnej.

Personel przedszkola to wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz grupa pracowników niepedagogicznych zawsze gotowa do pomocy dzieciom, dbająca o ich bezpieczeństwo i radość z pobytu w naszym przedszkolu. Nauczyciele korzystają z osiągnięć współczesnej pedagogiki i stosują w swojej pracy z dziećmi elementy sprawdzonych metod, form i programów m.in. program „Dziecięca matematyka” autorstwa E. Gruszczyk - Kolczyńskiej, E. Zielińskiej, Pedagogikę zabawy - KLANZA, Metodę Dobrego Startu - M. Bogdanowicz, Odimienną metodę nauki czytania - I. Majchrzak, metodę Ruchu Rozwijającego - W. Sherborne, metodę projektów badawczych, metody relaksacyjne: masażyki, zabawy paluszkowe, metodę dramy, bajkoterapię.

W naszym przedszkolu realizujemy zajęcia dodatkowe finansowane z budżetu Gminy Kraków : rytmikę, robotykę, ceramikę oraz na wniosek rodziców religię. Korzystamy również z bogatej oferty kulturalnej oferowanej przez nasze miasto uczestnicząc w przedstawieniach teatralnych, koncertach czy warsztatach muzealnych. 

Dbamy o dobry kontakt z Rodzicami, budując zaufanie poprzez: spotkania, rozmowy, konsultacje, okazywanie zrozumienia i wsparcie, wskazywanie sposobów pracy nad rozwojem dziecka. Rodzice uczestniczą w zajęciach otwartych, przedszkolnych uroczystościach oraz poszerzają ofertę naszej placówki poprzez prowadzenie warsztatów dla dzieci związanych ze swoim zawodem czy hobby.

 

Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe